close
loading

 

ELEKTROTERAPIA

Elektrostymulacja TENS

Czym jest elektrostymulacja TENS?
Jest to sprawdzona klinicznie, nieinwazyjna i niefarmakologiczna terapia przeciwbólowa.

TENSczyli przezskórna stymulacja nerwów działa wysyłając impulsy elektryczne z elektrod przez skórę do nerwów obwodowych.

Sygnał elektryczny dociera do połączeń synaptycznych rdzenia kręgowego powodując blokowanie impulsu nerwowego niosącego informację o bólu do mózgu.

Jest ona również inicjatorempowstawania naturalnych substancji przeciwbólowych - beta-endorfin.

Zalety TENS:
TENS jest doskonałą terapią wspomagającą. Nie leczy przyczyn bólu, ale znacznie zmniejsza jego odczuwanie, a efekt utrzymuje się przez dłuższy czas.

Pozwala nam na skrócenie okresu rehabilitacji i ograniczenie komplikacji po urazach, a także znaczne ograniczenie potrzeby przyjmowania leków.

Skraca okres powrotu do zdrowia po długotrwałym unieruchomieniu i operacjach oraz urazach.

Elektrostymulacja EMS

Stymulacja nerwowo-mięśniowa (EMS) stymuluje nerwy główne do wywołania skurczu mięśni. Celem stymulacji podczas zabiegu jest wymuszenie pracy mięśni.

Ta metoda jest wykorzystywana w: reedukacji utraconej funkcji mięśnia,utrzymaniu lub zwiększeniu zakresu ruchu w stawach, zapobieganiu lub hamowaniu spazmu mięśniowego,

zabezpieczeniu przed atrofią,zwiększeniu krążenia lokalnego krwi. Jest szczególnie ceniona podczas regeneracji w ramach rehabilitacji po kontuzjach,

wspomaga mięśnie podczas ograniczonego ruchu konia.

 

 

 

 

DANE FIRMY:

adres

 

Horse Care Aleksandra Kołodziej

telefon

telefon:                                    

693 763 722

mail

e-mail:

info@horsecare.pl